Grass: Grzegorz Lato musi odejść? Ehhhh. Tu potrzebna jest zmiana pokoleniowa

Zdaniem Łukasza Grassa żadna porażka piłkarzy nie jest w stanie zmienić władz PZPN. - Tu potrzebna jest zmiana pokoleniowa - uważa prowadzący ?Poranek Radia TOK FM?. W sobotę Czesi pokonali polską drużynę, która skończyła Euro już na pierwszym etapie.

Rozliczenia po porażce? Trener Franciszek Smuda odchodzi . Co dalej z Grzegorzem Lato, prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej? Po porażce podniosły się głosy, że powinien stracić stanowisko. - Ehhh, słyszę za każdym razem, kiedy Polska przegrywa ważne rozgrywki, eliminacje, Euro, że pora na rozliczenia i zmiany w PZPN. A tam się nic nie zmienia. Żaden przegrany mecz zmusi kogokolwiek do zmian, do tego trzeba zmiany pokoleniowej. Ministerstwo Sportu nic nie zrobi, bo nie ma takich kompetencji. W samym PZPN nie zadzieje się nic samo z siebie - uważa Łukasz Grass.

W porannym przeglądzie prasy cytował tekst Rafała Steca, który na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej" analizuje występ polskiej reprezentacji. Grass zgadza się z nim, że polska reprezentacja egzaminu nie zdała. - Teraz czas dla reszty Polaków, by pokazali, jakimi są gospodarzami - mówił w "Poranku Radia TOK FM". Apelował, by nie ściągać flag z samochodów.

Nie płakałem po euro... Kończy się festiwal pompowania Smudy [BLOG]

Grass cytuje Steca, który pisze w dzisiejszej "GW", że Polacy niesłusznie uwierzyli, że Polak potrafi kopać. - Nasi mieli wszystko, by zwyciężyć. Bogowie futbolu zesłali nam Rosjan, Greków i Czechów. Obsadę grupy słabszą niż na innych mistrzostwach - pisze Stec.

I co? Polacy w sobotę przegrali 0:1 z Czechami i odpadli z dalszych rozgrywek . - Turniej był przyjemniejszy niż poprzednie. Uwolnili nas z meczów o honor. Na tydzień porwali wielu rodaków . Sportowo przegraliśmy, wizerunkowo - wygrywamy - cytuje Grass tekst Steca.

Ewa Wanat: Odpadliśmy z Euro. No i dzięki Bogu koniec!

Poranek Radia TOK FM. Zobacz rozmowy [WIDEO]

TOK FM PREMIUM