PiS zmienia retorykę: Wierzymy, że państwo wyjaśni sprawę Smoleńska. My idziemy do przodu

- Jest takie powiedzenie "z żywymi naprzód iść". Oczywiście, sprawa Smoleńska jest dla nas ważna, ale wierzymy, że państwo polskie ją wyjaśni. Stąd nasza aktywność i propozycje programowe - mówił w TOK FM poseł PiS Andrzej Duda. W niedzielę Jarosław Kaczyński wygłosił szeroko komentowane "opozycyjne exposé".

Od kilku dni ekonomiści i publicyści wyliczają, ile kosztowałyby propozycje prezesa PiS . Dominują głosy sceptyczne.

"Bez sensu, nielogiczne, złe". Ekonomiści i eksperci o propozycjach prezesa PiS >>

Koniec Smoleńska, pora na gospodarkę?

Czy programowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oznacza koniec dominacji kwestii katastrofy smoleńskiej w dyskursie PiS? - Sprawa Smoleńska jest dla nas ważna, ale wierzymy, że państwo polskie ją wyjaśni. Spokojnie, bez wielkich, emocji, ale skutecznie. I tego będziemy żądać. Ale to są dwie różne kwestie. My idziemy do przodu. Jeżeli podejmujemy się działalności politycznej, to podejmujemy troskę o dobro wspólne. Tak rozumiemy działalność polityczną - mówił Andrzej Duda z PiS.

Koszmar spełniania obietnic

- Miał pan już ten straszny sen, w którym sięgacie po władzę i musicie spełnić wszystkie obietnice? Skąd na to wziąć? - pytał swojego gościa prowadzący "Poranek" Jan Wróbel.

"To exposé da Kaczyńskiemu władzę" [BLOG]

- Nie boimy się odpowiedzialności za sprawy państwowe. To nie są proste rozwiązania, ale poparte określonymi wpływami do budżetu, np. z podatku obrotowego od banków i hipermarketów. To podmioty, które generują olbrzymie pieniądze, a podatków nie płacą prawie w ogóle - tłumaczył polityk.

Winien kryzys zewnętrzny? To dlaczego Polacy wyjeżdżają?

Jego zdaniem premier i minister finansów "magicznym słowem kryzys zewnętrzny" zasłaniają swoją nieudolność. - Jeśli jest tak straszliwy kryzys w Unii, to dziwię się, że nie mamy tu tłumu Greków, którzy przyjechali za pracą, tylko jakoś dziwnie to młodzi Polacy wyjeżdżają do pracy za granicę. Mam taką propozycję dla Donalda Tuska i jego popleczników, żeby spojrzeli na nasze podwórko - krytykował Duda.

"Problemem polskiej polityki nie jest Kaczyński. Rządzi Tusk" [BLOG]

DOSTĘP PREMIUM