Wielowieyska: "Rząd mataczy i jest zbrodniczy" czy może "bandycki reżim". To będzie bardzo ciekawy festiwal

- Widzę, że PiS z Ruchem Narodowym będzie się ścigał, kto będzie używał ostrzejszych sformułowań. To będzie walka o rząd dusz - komentowała w porannym przeglądzie prasy w TOK FM Dominika Wielowieyska

Robert Winnicki, szef Młodzieży Wszechpolskiej, powiedział, że "nic na Marszu Niepodległości nie było przypadkiem. Wszystko było zaplanowane, a służby państwowe dążyły do zadymy. Precz z tym bandyckim rządem, precz z tym bandyckim reżimem" - można przeczytać w stołecznej "Gazecie Wyborczej".

- Teraz widzę, że PiS z Ruchem Narodowym będzie się ścigał, kto będzie używał ostrzejszych sformułowań. "Rząd mataczy i jest zbrodniczy" czy może "bandycki reżim". To będzie bardzo ciekawy festiwal. Myślę, że będzie się rozwijał, bo PiS będzie walczył o rząd dusz z Ruchem Narodowym w tej mierze - komentowała w "Poranku Radia TOK FM" jego prowadząca Dominika Wielowieyska.

Dziennikarka zacytowała przy tym Mirosława Czecha : "Jarosław Kaczyński wiele wysiłku włożył w likwidację konkurencji na prawym skrzydle. Do tej pory to mu się udawało, choć za dużą cenę". "Drżę od niedzieli, spać nie mogę, poty mnie oblewają" - ironicznie skomentował dla "GW" sprawę konkurencji na prawej stronie poseł PiS Joachim Brudziński.

Bezsensowne ataki na policję

"Czy taka ma być policja?!" - krzyczy dramatycznie "Fakt". "Gdyby nie napis policji, można by pomyśleć, że to zbir" - cytowała Wielowieyska.

Jej zdaniem trwa bezsensowna kampania przeciwko policji. Organizatorzy marszu twierdzą, że zamieszki były wynikiem prowokacji policji.

Chlasta do Zawiszy: Pan sugeruje, że zamaskowani policjanci rzucali kostką brukową w innych policjantów? >>

- Wygląda na to, że nie ma żadnych dowodów na prowokację. Natomiast jest sporo dowodów, że rozrabiali zwykli chuligani - komentowała Wielowieyska.

- Policja poradziła sobie, nie doszło do regularnej bitwy, która była rok temu. Dzięki temu zdecydowana większość mogła spokojnie dokończyć pochód, tak jak chcieli - zwróciła uwagę dziennikarka.

DOSTĘP PREMIUM