Mowa nienawiści? "Niesiołowski używa mocnych słów, ale nie przekracza granic jak Braun"
Zbigniew Ziobro wypominał dziś w "Poranku" m.in. słowa Janusza Palikota ("Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie") oraz zachowanie Stefana Niesiołowskiego w stosunku do dziennikarki Ewy Stankiewicz. Argumentował, że prokuratura powinna zajmować się każdą skrajną wypowiedzią albo zachowaniem, aby nie dopuścić do eskalacji nienawiści. Ziobro: słowa Brauna niedopuszczalne >>
- Stefan Niesiołowski zawsze posługuje się bardzo ostrym językiem, nigdy nie tonuje swoich wypowiedzi, ale jakoś się nie doczekał specjalnie ze strony partii upomnienia - zauważyła Dominika Wielowieyska. - Jeśli mówił w emocjach, to jednak z nim rozmawialiśmy - nie zgodził się Rafał Grupiński, szef klubu PO.
- Stefan Niesiołowski jest politykiem, który używa mocnych słów, ale jednak to są zawsze przymiotniki, określenia mocne. Na pewno jednak nie przekracza granic, co się dzieje chociażby u takich ludzi jak Palikot czy jeszcze w gorszym przypadku u Grzegorza Brauna. To jest zupełnie inny poziom - uważa Grupiński.
Różnica skali
Zdaniem szefa klubu PO politycy PiS postanowili z Niesiołowskiego zrobić "ekwiwalent sposobu uprawiania polemik słownych". - Jest on absolutnie nieodpowiedni do tego, co oni opowiadają o zbrodni, które popełniło państwo polskie na 96 pasażerach. Różnica skali jest tu ogromna - ocenia.
Grupiński jest przekonany, że prokuratura powinna uważnie przyglądać się przypadkom ostrych słów, bo "mowa nienawiści jest czymś, co nas zaraża i powoduje, że życie polityczne może stać się w Polsce rzeczywiście nieznośne".
Podkreślał też, że w takich przypadkach prawa nie można stosować w sposób letni: - Powinno ono być albo stosowane, albo powinno być twardo mówione, że w tym przypadku stosowano być nie może - mówił w TOK FM.
-
"Chiny najbardziej boją się jednego". Prof. Góralczyk zdradza, jak działa Pekin. "Przemalować, przechytrzyć"
-
"Drogi Adamie, nie możemy się doczekać". Szczerba odpowiada na pogróżki Bielana. "On lubi konfitury"
-
"Wyrzucono nas jak stare buty". Rolnicy nie odpuszczą min. Kowalczykowi. Będzie dymisja?
-
Siedem osób rannych podczas egzekucji komorniczej w Brzegu. Doszło do wybuchu
-
Molestował nieletnich i współpracował z SB. Kim był "bankier" Jana Pawła II? "Żył jak pączek w maśle"
- Apostazja - jak wystąpić z Kościoła? Wzór oświadczenia
- Okrzyki "Judasze", poleciały jajka. Incydent przed wystąpieniem wicepremiera Kowalczyka w Jasionce
- Kierowcy ciężarówek protestują. Na S8 są poważne utrudnienia. Zator ma 10 km
- Kiedy wypada Wielkanoc 2023?
- Rosyjska rakieta uderzyła w blok w Zaporożu. Zełenski: Rosja ze zwierzęcą brutalnością ostrzeliwuje miasto