Nominacje do Nagrody Radia TOK FM: Grodzka, Balcerowicz, internauci walczący z ACTA, Maciej Stuhr. I...

Do niedzieli zbieramy nominacje do nagrody radia TOK FM im. Anny Laszuk. Swojego kandydata może zgłosić każdy. Prezentujemy kilka propozycji zgłoszonych przez komentatorów, gości i słuchaczy radia TOK FM.

Nagroda będzie przyznana po raz trzeci osobie, która w wyjątkowy sposób wpłynęła na dyskurs w minionym roku - wskaże ją spośród nominacji Redakcja Radia TOK FM i Kapituła Nagrody. Kandydata do Nagrody Radia TOK FM może zgłosić każdy, a termin nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 13 stycznia. Propozycje należy przesyłać na adres: nagroda@tok.fm wraz z krótkim uzasadnieniem.

Radio TOK FM w 2013 przyzna swoją nagrodę po raz trzeci. Pierwszym laureatem został Michał Boni, doceniony m.in. "za rozum, wrażliwość społeczną i wielki takt przy organizowaniu państwowych uroczystości po katastrofie smoleńskiej" oraz to, że "jako jedna z niewielu osób aktywnych w życiu politycznym rozumie i wdraża w praktyce sens pojęcia polityka ". W roku 2012 Nagroda została przyznana Danucie Wałęsie m.in. za " za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce". Wśród finalistów znaleźli się również Andrzej Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej" na Białorusi, Centrum Nauki Kopernik, ks. Adam Boniecki i kpt. Tadeusz Wrona.

W tym roku wśród propozycji pojawili się: Anna Grodzka (nominowana przez Kazimierę Szczukę), prof. Agnieszka Zalewska - szefowa CERN (nominacja Jacka Rakowieckiego), prof. Leszek Balcerowicz i FOR (nominacja Jarosława Gugały) czy Jerzego Owsiaka (Bartosz Węglarczyk).

Zarówno słuchacze radia, jak i Wojciech Maziarski doceniają protestujących przeciw ACTA internautów. Maziarski jako przedstawicielkę wyznaczył Katarzynę Szymielewicz z organizacji Panoptykon.

Wśród propozycji nadesłanych słuchaczy są również Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu Ds. Równego Traktowania ("poprzez kompetentną, otwartą, merytoryczną, spokojną dyskusję doprowadziła do sytuacji, w której dzięki zrozumieniu i poparciu społecznemu mogło nastąpić podpisanie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej") czy Maciej Stuhr, na którego po roli w filmie "Pokłosie" posypały się gromy i wyzwiska. Aktor nie schował głowy w piasek i odpowiadał na zarzuty. Sam film "Pokłosie", bolesne rozliczenie z rolą Polaków w mordowaniu Żydów podczas II wojny światowej, zdaniem części słuchaczy zasługuje na wyróżnienie. Kto jeszcze zasłużył na wyróżnienie? Czekamy na Wasze nominacje: nagroda@tok.fm

Regulamin Nagrody Radia TOK FM >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM