Żakowski: Gowin to niekompetentny ideolog. Czy jest odpowiedzialne trzymanie go na stanowisku?

Czy odpowiedzialne było powołanie niekompetentnego ideologa na ważne stanowisko w rządzie i czy jest odpowiedzialne trzymanie go na tym stanowisku? - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Publicysta skrytykował ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina i nazwał go "niekompetentnym ideologiem".

"Gazeta Wyborcza" pisze dziś , że Rafał Grupiński, szef klubu PO, wystąpi do ministra sprawiedliwości, by pokazał ekspertyzy, na podstawie których Jarosław Gowin orzekł o niekonstytucyjności projektu PO o związkach partnerskich. O ile takie ekspertyzy istnieją. Grupiński obawia się, że Gowin oparł się na opiniach swojego pisowskiego otoczenia w resorcie. Ma też o ministrze złe zdanie: Im starszy, tym węższe ma horyzonty - stwierdził polityk w TOK FM.

Konserwatyści mówią związkom nie

Projekt posła Dunina o związkach partnerskich po burzliwej dyskusji został głosami konserwatywnych posłów Platformy odrzucony . Przepadły także dwa inne projekty. Przed głosowaniem na mównicę sejmową niespodziewanie wszedł Jarosław Gowin i powiedział, że w jego ocenie wszystkie projekty są sprzeczne z konstytucją. Następnie głos zabrał premier , który podkreślił, że minister "wygłosił swoją osobistą opinię".

"Dziś na homoseksualizm jest moda" i "Ja jestem z Podkarpacia" - posłowie tłumaczą się z głosowania

"Mielizna intelektualna" polityki Gowina

- Ja bym delikatnie pozwolił sobie przypomnieć, że trudno nam było odnaleźć profesjonalne ekspertyzy, na których minister Gowin oparł inne swoje wielkie przedsięwzięcia, np. deregulację rynku pracy - mówił Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. - Kiedy poprosiliśmy o ekspertyzy, na których została oparta polityka ministra, zostaliśmy odesłani do raportów Fundacji Republikańskiej posła Przemysława Wiplera z PiS. To pokazuje intelektualną mieliznę polityki ministra Gowina i pozwala zapytać, czy odpowiedzialne było powołanie niekompetentnego ideologa na tak ważne stanowisko w rządzie i czy jest odpowiedzialne trzymanie go na tym stanowisku - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM.b

Wyborcy Gowina są odpowiedzialni

Co może zrobić elektorat Platformy? Żakowski ma jedną radę: - By z listy wyborców wybierać tych, którzy nam odpowiadają. 60 tys. wyborców PO głosowało na Jarosława Gowina i to oni są autorami tego, co stało się w Sejmie. Czy wyborcy Platformy, którzy głosowali na Gowina, czują się odpowiedzialni za swoją decyzję. Czy chcieli głosować na człowieka, który będzie prowadził nieroztropną politykę opartą na uprzedzeniach i zwidach, a nie na kompetencjach - zastanawiał się Żakowski.

"Nikt mnie tak nie upokorzył jak Sejm. Ale nie odejdę z PO">>

Wielu wyborców PO po piątkowym głosowaniu zapowiedziało, że nie będzie już na Platformę głosować. Rozczarowani masowo wysyłają maile do posłów , choć niektórzy, m.in. poseł Jacek Żalek z PO, zdają sobie nic z tego nie robić. "To spam".

Poseł Artur Dunin, autor projektu prosił, by wyborcy ich nie opuszczali , a Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zapowiada, że do sprawy związków partnerskich Platforma wróci jeszcze w tym roku .

DOSTĘP PREMIUM