Żakowski o "dziwnej moralności Terlikowskiego": Nie miłować bliźniego swego, tylko kopać go ile wlezie

To ciekawy tekst, prezentujący bardzo ciekawą moralność, w której beztroskie zadawanie innym cierpienia jest moralne, a krytykowanie okrucieństwa jest niemoralne - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Mówił o tekście Tomasza Terlikowskiego, który ubolewa, że knebluje się głos konserwatystów, zarzucając im antysemityzm i homofobię.

Jacek Żakowski o książce o pedofilii w polskim Kościele "Lękajcie się" mówił w Poranku: - To książka potrzebna samemu Kościołowi, katolikom i konserwatystom katolickim, którzy zmagają się z problemami gdzieś dookoła, a wciąż nie potrafią się zmagać z problemami w ich rzeczywistości - bez względu na to, czy noszą koloratki, czy nie. Trzeba było holenderskiego dziennikarza, żeby zająć się tym problemem. Fragmenty książki opublikowaliśmy na tokfm.pl .

- W "Rzeczpospolitej" dziś tekst z tego nurtu - artykuł Tomasza Terlikowskiego - "Knebel na poglądy" . - Medialnym postępowcom - pisze Terlikowski, który postępowcem nie jest - chodzi o to, by z debaty jako antysemickich, homo- i transfobicznych wykluczyć wszystkich broniących moralnego status quo - cytował Żakowski.

- To ciekawy tekst, prezentujący bardzo ciekawą moralność, w której beztroskie zadawanie innym cierpienia jest moralne, a krytykowanie okrucieństwa jest niemoralne - ocenił publicysta. - To taka dziwna moralność z pewnością z czasów poprzedzających Nowy Testament. Taka dziwna moralność, w której można pod szyldem konserwatyzmu uprawiać zwykłe prostactwo, agresję, nieludzko odnosić się do innych i ich poglądów. Nie miłować bliźniego swego, tylko kopać bliźniego swego ile wlezie. Bardzo ciekawy tekst, który pokazuje pułapkę, w której znaleźli się polscy tradycjonaliści próbujący udawać konserwatystów z miernym skutkiem - mówił Żakowski w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM