Żakowski: Platforma Oburzonych? Dziwne zgromadzenie. Ale Kukiz ma sporo racji

- Liderami Platformy Oburzonych są Piotr Duda i Paweł Kukiz. Kukiz który opowiada różne głupstwa, bo się polityką interesuje naskórkowo. Ale ma też dużo racji. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy próbując walczyć z kryzysem, dotykali jego źródeł, czyli nierównowagi - stwierdził Jacek Żakowski w TOK FM.

W sobotę 16 marca sala BHP Stoczni Gdańskiej odbędzie się kongres, którego organizatorem jest "Solidarność". Udział w nim mają wziąć "przedstawiciele różnych organizacji społecznych i politycznych", ale dominują środowiska związane z prawicą i antyrządowe. Jedną z nich będzie np. ruch "Zmielonych" założony przez byłego lidera zespołu Piersi. Paweł Kukiz skupił się ostatnio na działalności politycznej i bezkompromisowej krytyce PO i rządu Donalda Tuska. Jednym z tematów spotkania mają być okręgi jednomandatowe.

"Kukiz plecie, ale czasami ma rację"

- Platforma Oburzonych, dziwne zgromadzenie - stwierdził Jacek Żakowski. - Bardzo różne osoby się tam mają pojawić. Liderami są Piotr Duda i Paweł Kukiz, który opowiada różne głupstwa, bo się polityką interesuje naskórkowo. Ale ma też dużo racji. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy próbując walczyć z kryzysem, dotykali jego źródeł, czyli nierównowagi - stwierdził Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM.

Uzasadniając, czemu Kukiz ma rację, wrócił do tematu fotoradarów. - Kto jeździ samochodem, ten wie, jak skutecznie Ministerstwo Finansów i służby od niego zależne strzygą klasę średnią na polskich drogach. Chodzi tylko o strzyżenie klasy średniej (a nie zwiększenie bezpieczeństwa na drogach - red.) - uważa Jacek Żakowski. - Być może jest to potrzebne, ale dlatego tylko ją. Może jakieś pomysły na strzyżenie klasy wyższej? Tych naprawdę bogatych ludzi? Co by nie mówić klasa średnia jest podstawą demokracji. Jak się ją zarżnie ekonomicznie, to trudno będzie myśleć nie tylko o wzroście gospodarczym, rozbudowie społeczeństwa obywatelskiego i demokracji - dodał publicysta.

Guz: jestem wkurzony. Nie powiem mocniej

Gościem Żakowskiego był dziś szef OPZZ Jan Guz. Związkowiec mówił, że wszystkich "integruje rząd Donalda Tuska". - Jestem wkurzony, zdenerwowany. Oburzone jest całe polskie społeczeństwo, biedne rodziny, niedożywione dzieci - mówił Jan Guz. Dodał, że użyłby mocniejszych słów, ale jest w radiu, więc tego nie zrobi.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM