Palikot o Sikorskim: Pajacuje. Nie dał rady załatwić nawet "pieprzonych wiz" [WIDEO]

Sikorski pajacuje i nie dał rady załatwić nawet "pieprzonych wiz" - tak Janusz Palikot podsumował działalność ministra spraw zagranicznych. Dziś w Sejmie informacja Radosława Sikorskiego na temat priorytetów polskiej dyplomacji w 2013 r.

Minister ma zaprezentować swoją koncepcję polskiej strategii w Europie i w regionie. Sikorski zapowiadał wczoraj, że postara się opisać rolę polskiej dyplomacji w najważniejszym zadaniu, jakie stoi przed rządem: "modernizacji Polski, tak abyśmy dożyli dnia, w którym nasz poziom życia dorówna temu w Europie Zachodniej". - Polityka zagraniczna ma chronić dobrą koniunkturę - zaznaczył minister.

Janusz Palikot, który był dziś gościem "Poranka" w Radiu TOK FM, bardzo krytycznie ocenia działalność ministra. - Obama nas ośmieszył. Sikorski kłamał w sprawie tarczy antyrakietowej. To jest parodia polityki zagranicznej - mówił rozemocjonowany Palikot. Jego zdaniem "Sikorski pajacuje" i nie był w stanie załatwić nawet "pieprzonych" wiz do Stanów Zjednoczonych [Polacy wciąż muszą o nie występować - red.].

Sikorski w wystąpieniu poruszy sprawy bezpieczeństwa, stosunków z najważniejszymi partnerami oraz podsumuje negocjacje dotyczące budżetu UE na lata 2014-20.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM