GTI Travel ogłasza upadłość. Polskie biuro zawiesza sprzedaż wycieczek

Niemieckie biuro podróży GTI Travel ogłosiło wczoraj zaprzestanie działalności. Polskie przedstawicielstwo firmy na razie zawiesza sprzedaż wycieczek.

- Biuro nie złożyło do tej pory wniosku o niewypłacalność. Ale dotarły do nas informacje nieoficjalne o kłopotach finansowych. Staramy się je weryfikować. Urząd marszałkowski jest w kontakcie z biurem i chce ustalić, jak wygląda sytuacja - mówi radiu TOK FM rzeczniczka marszałka mazowieckiego Marta Milewska. Konsultantka biura GTI Travel potwierdziła nam, że sprzedaż wycieczek organizowanych przez biuro jest wstrzymana. Biuro na Facebooku nie odnosi się do pytań ludzi, którzy proszą o potwierdzenie, że biuro upadło.

GTI Travel Poland działa na polskim rynku od 1999 roku. Specjalizuje się w wycieczkach m.in. Turcji. Główna siedziba firmy GTI (ma również linie lotnicze) mieści się w Niemczech, jak podaje niemiecki serwis Touristik Aktuell informacja o zaprzestaniu działalności biura podróży zaskoczyła pracowników niemieckich biur. Portal pisze o wielomilionowych długach firmy wobec tureckich hoteli. Biuro ogłosiło niewypłacalność, już wczoraj wieczorem klienci biur nie wylecieli na wczasy.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM