"Platformo chyba przesadziłaś w swojej ideologicznej walce" - Wielowieyska o bydgoskim moście

- Jeżeli radni już raz podjęli decyzję o tym, że most ma nosić imię Lecha Kaczyńskiego, to powinni tę decyzję zostawić. Teraz to wygląda na idiotyczną demonstrację wrogości nie tyle wobec PiS, ile wobec osób, a takie w naszym kraju są, dla których Lech Kaczyński był ważną postacią - mówiła w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska.

Chodzi o nowy most w Bydgoszczy, który zostanie otwarty w połowie grudnia. Początkowo jego patronem miała być Unia Europejska dokładająca do inwestycji prawie połowę kwoty. Jednak tuż po katastrofie smoleńskiej radni wspólnie zdecydowali, by nosił imię Lecha Kaczyńskiego. W środę rada miasta zdecydowała zmienić nazwę na Most Uniwersytecki.

- Myślę, że radni Platformy Obywatelskiej popełnili błąd - skomentowała w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska odnosząc się do felietonu Moniki Olejnik w "Gazecie Wyborczej" m. in. o ostrej reakcji na zmianę nazwy posła PiS Joachima Brudzińskiego .

Platformo: przesadziłaś

- Jeżeli radni już raz podjęli decyzję o tym, że most ma nosić imię Lecha Kaczyńskiego, to powinni tę decyzję zostawić. Teraz to wygląda na idiotyczną demonstrację wrogości nie tyle wobec PiS, ile wobec osób, a takie w naszym kraju są, dla których Lech Kaczyński był ważną postacią i tego polityka cenili - krytykowała Wielowieyska

- Dlatego: Platformo chyba przesadziłaś w swojej ideologicznej walce - skomentowała dziennikarka.

DOSTĘP PREMIUM