Sekielski: Żałuję, że już nie zapowiem jego programu. Głogowski: Tadziu, dziś mam się źle. Ceran: wierzyliśmy, że z tej walki wyjdzie zwycięsko [RADIO TOK FM ŻEGNA TADEUSZA MOSZA]

Wczoraj walkę z chorobą nowotworową przegrał Tadeusz Mosz. Redakcyjnego kolegę żegnają ludzie radia TOK FM. - Tadzio wpadał do radia z impetem, mówił ?cześć, jak się mosz?. I zawsze mówiłem: dobrze. A dziś mam się źle Tadziu - mówił w TOK FM Maciej Głogowski. - Trudno nam w to uwierzyć.

Tadeusz Mosz zmarł wczoraj wieczorem . Przegrał walkę z rakiem. Miał 60 lat.

- Trudno jest nam uwierzyć że odszedł ktoś tak pełny życia, energii, pomysłów. Dziennikarstwo ekonomiczne nie było tylko jego zawodem ale także pasją, którą potrafił zarażać nie tylko nas ale również słuchaczy. Zawsze w biegu, mimo to umiał znaleźć czas żeby zatrzymać się, porozmawiać, opowiedzieć nam o swojej rodzinie, nartach czy po prostu pożartować. Tadeusz był naszym przyjacielem, kolegą, mistrzem. Będzie nam go brakowało... - pisze redakcja Radia TOK FM.

- Kiedy myślę o Tadeuszu, widzę go zawsze uśmiechniętego, pełnego energii i pomysłów. Żartującego, wspominającego ostatni wyjazd narciarski i planującego następny. Z pasją walczącego o sprawy bliskie jego sercu. Tadeusz nigdy nie bał się wyrazić swojej opinii i nigdy się nie poddawał. Razem z nim wierzyliśmy, że i z tej walki wyjdzie zwycięsko - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna radia.

"Tadzio wpadał do radia i pytał: jak się mosz?"

Maciej Głogowski, który przekazał informację o śmieci na antenie, wspominał: Kiedy Tadzio wpadał do radia z impetem i mówił: "O, dziś są dobre tematy!", albo "O, dziś nie ma dobrych tematów". Witał się słowami: "cześć, jak się mosz". I zawsze mówiłem: dobrze. A dziś mam się źle Tadziu. Wszyscy się mamy źle. Bo Cię nie ma - mówił Głogowski. - Tu, w radiu, przy mikrofonie, to było jego prawdziwe miejsce. Czuł się w radiu dobrze i swobodnie, lubił tu wracać - dodał szef redakcji ekonomicznej radia TOK FM.

Aleksandra Dziadykiewicz z redakcji ekonomicznej dodaje: Uśmiech i energia Tadeusza zawsze stawiały na nogi. Zawsze był ciekaw wszystkiego, czy to opowieści z wakacji, czy wrażeń z obejrzanego filmu. W poglądach na gospodarkę często różniliśmy się. Ale to nieważne. Bo dyskusja z nim zawsze wymagała gruntownego przygotowania i umiejętności uzasadniania poglądów. Tego właśnie nauczył mnie Tadeusz.

Cezary Łasiczka wspominał: Zawsze, zawsze był pełen pozytywnej energii. Nigdy nie był zirytowany, nawet kiedy się nie zgadzaliśmy ze sobą. Nawet w trudnych chwilach smutne tematy się nie pojawiały. Człowiek rozmawiając się z nim ładował się pozytywną energią na cały dzień - mówił w TOK FM.

Publicyści: nauczył Polaków ekonomii

Jarosław Gugała mówił w Poranku Radia TOK FM: Tadeusz Mosz miał wielki talent nazywania rzeczy w sposób jasny i precyzyjny. To była jego wielka zaleta, to ekonomia to rzecz trudna i nudna. To niepowetowana strata. Roman Imielski dodał, że jego zdaniem Mosz był nauczycielem ekonomii dla wielu Polaków.

- Ten dzień dla mnie i wielu z państwa nie zaczął się dobrze. Szok. Wiedziałem, że walczy z ciężką chorobą. Ostatnio widziałem go trzy tygodnie temu, żartowaliśmy. Nie wyglądał na człowieka, który przegrywa z chorobą. Mieliśmy taki zwyczaj, że zapowiadałem go jak przed walką bokserską: ''A teeeeraz, Tadeeeeuuuuszzzz Moszzzzz''. Żałuję, że już nigdy nie będę tego mógł zrobić - mówił Tomasz Sekielski w Poranku Radia TOK FM.

Tadeusza Mosza żegnają też w portalach społecznościowych politycy.

Z kolei poseł John Godson napisał na Facebooku : Panie Redaktorze, Pana odejście mnie zaskoczyło. Miałem okazję z panem kilka razy rozmawiać. Pana pasja i zaangażowanie w sprawach społecznych i gospodarczych były zaraźliwe. Ceniłem Pana za rzetelność i po prostu ludzkiej podejścia do spraw. Będzie mi brakowało pana w Radio TOK FM o godz. 9. Pozdrawiam, a może do zobaczenia.

DOSTĘP PREMIUM