Billboard z papieżem. Jest doniesienie do prokuratury. Dotyczy m.in. internautów

Jest doniesienie do prokuratury na Fundację "Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm". Chodzi o publiczne znieważenie Jana Pawła II na billboardach, których projekt jest gotowy, choć jeszcze nie wiszą. Doniesienie złożyło Stowarzyszenie "Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą". Dotyczy jednak nie tylko odpowiedzialnej za billboardy fundacji. Ale i komentujących inicjatywę internautów.

Doniesienie zostało złożone dziś w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie po tym, jak sprawę opisała lubelska "Gazeta Wyborcza" .

Stowarzyszenie "Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą" uznało, że doszło do publicznego znieważenia papieża Jana Pawła II przez Fundację "Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm", ale także przez internautów. To odpowiedź stowarzyszenia na tekst, w którym pojawiły się informacje o billboardach, jakie miałyby zawisnąć na ulicach (choć na razie są w fazie projektu, który można oglądać w internecie). Jest na nich Jan Paweł II podpisany "Karol", z domniemaną konkubiną i synem. Zdaniem stowarzyszenia Fundacja "Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm" znieważyła błogosławionego Jana Pawła II napisami na billboardzie oraz spreparowanym zdjęciem.

"Fundacja publicznie oskarżyła Papieża Jana Pawła II o kłamstwo i nie mając żadnych dowodów twierdzi, że potajemnie żył w konkubinacie i miał dziecko z tego konkubinatu" - czytamy w informacji stowarzyszenia. Dalej zamieszczono informację o tym, że za obrażanie uczuć religijnych innych osób można dostać karę grzywny, a nawet 2 lata więzienia.

Ale doniesienie nie dotyczy tylko odpowiedzialnej za billboardy fundacji. Dotyczy także internautów, którzy zamieszczali pod tekstem obraźliwe - zdaniem stowarzyszenia - komentarze. "Komentarze, w których szykanuje się błogosławionego Papieża Jana Pawła II" - pisze stowarzyszenie.

DOSTĘP PREMIUM