Wielowieyska: Kwaśniewski ma taki problem, że ciągle wychodzą na jaw jakieś jego powiązania

- Nigdy nie wiemy, co on trzyma w ukryciu, co wyskoczy jak królik z kapelusza - doniesienia o pracy Aleksandra Kwaśniewskiego dla ukraińskiej spółki gazowej komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Zawsze sytuacja jest niezręczna, kiedy jakiś polityk lub patron jest zaangażowany w liczne biznesy - polskie i międzynarodowe - mówiła w "Popołudniu Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", komentując doniesienia o pracy Aleksandra Kwaśniewskiego w spółce związanej z byłym ministrem w rządzie Wiktora Janukowycza . Co to jest za firma? Pisze o tym bloger Tokfm.pl.

- Zawsze rodzi potencjalny konflikt interesów. Kwaśniewski ma ten problem, że ciągle wychodzą na jaw jego zaangażowania biznesowe i tym samym on sobie ostatecznie zamyka sobie drogę do misji międzynarodowych. Nigdy nie wiemy, co on trzyma w ukryciu, co wyskoczy jak królik z kapelusza - komentowała dziennikarka.

Sam Aleksander Kwaśniewski na konferencji prasowej przyznał, że "od stycznia jest w tzw. niezależnej radzie dyrektorów". - Charakter tej rady jest doradczy. Moje zadanie to mówienie o analizach politycznych, prognozach. Jako rada doradcza nie zajmujemy się działalnością operacyjną - powiedział.

- Aleksander Kwaśniewski jest osobą prywatną. Mój zarzut jest nie taki, że zarabia jako doradca lub lobbysta. Ale gdzie zarabia. Na przykład wg mnie nie ma usprawiedliwienia dla brania pieniędzy z Kazachstanu. Sułtan Nazarbajew ma krew na rękach i nie widzę żadnych efektów cywilizowania tamtejszej dyktatury (dzięki radom Kwaśniewskiego - red.) - mówiła dziennikarka.

Więcej w jej komentarzu w "Gazecie Wyborczej">>

TOK FM PREMIUM