Palikot w TOK FM: Apeluję do kolegów z SLD, żeby się przełamali. My jesteśmy gotowi na współpracę

- Widać zagrożenie ze strony prawej strony. Dziwię się, że nie ma refleksji i chęci przełamania uprzedzeń w SLD - mówił w TOK FM Janusz Palikot. SLD i Twój Ruch najpewniej do wyborów samorządowych wystartują jednak z osobnych list.

Koalicja SLD i Twojego Ruchu rozpadła się, zanim powstała. - Ubolewam. Ale jest cień szansy. Wszystko w rękach Leszka Millera - jeśli przekona baronów (wszyscy łączeniu z Twoim Ruchem mówią "nie"), to my jesteśmy gotowi - mówił w TOK FM Janusz Palikot.

"Powiaty chcecie likwidować? Tak się wyborów nie wygra"

Najnowszy sondaż, który publikuje "Rzeczpospolita", pokazuje, że jednoczenie się prawicy się opłaca. - Możliwa jest również premia za wspólną listę Twojego Ruchu i SLD - uważa Janusz Palikot. - Widać zagrożenie ze strony prawej strony. Dziwię się, że nie ma refleksji i chęci przełamania uprzedzeń w SLD - stwierdził lider Twojego Ruchu w rozmowie z Janiną Paradowską.

Publicystka zauważyła, że w programie partii Palikota likwidacja powiatów przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi to może być samobójczy strzał. - Tak się nie wygra żadnych wyborów - stwierdziła. I wytykała, że należałoby się skupić na tym, by zapowiadać np., jak i na co powinno wydawać się pieniądze z Unii.

Nad programem partii "4 x 4" pracuje Barbara Nowacka. - Poprosiliśmy nasze struktury gminne, powiatowe i wojewódzkie o przeprowadzenie ankiet w ich okręgach. Zapytaliśmy obywateli, jakie są dla nich cztery najważniejsze sprawy na poziomie gminy, powiatu, sejmiku województwa i kraju. Teraz opracowujemy te kilkadziesiąt tysięcy ankiet. Zobaczymy, co jest wspólne, a co indywidualne. I stworzymy publikację z komentarzem i rozwiązaniami - wyjaśniał Janusz Palikot.

Niespełna miesiąc razem

W sobotę przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot zadeklarował, że jego partia przygotowuje się do samodzielnego startu w jesiennych wyborach samorządowych. Jest jednak gotowa do ostatniej chwili rozmawiać z SLD na temat wspólnych list.

Pod koniec czerwca na posiedzeniu krajowej rady politycznej Twój Ruch zdecydował, że w wyborach do sejmików wojewódzkich wystartuje pod własnym szyldem, natomiast na szczeblu rad gmin i powiatów będzie wspierał komitety wyborców.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM