Kowalski: Polacy muszą stać się narodem właścicieli. Absolutnie nie można zrezygnować ze złotówki

Koniec z "nadmiarem głupich przepisów" i "krwiożerczości obcych banków" - to tylko niektóre z gospodarczych postulatów Mariana Kowalskiego, kandydata Ruchu Narodowego na prezydenta.

50-letni instruktor sportowy, ochroniarz, Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP złożył w PKW 188 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą. Jego hasło wyborcze to "Silny człowiek na trudne czasy".

Jakie pomysły gospodarcze ma kandydat Ruchu Narodowego?

Co na temat gospodarki pojawiło się w programie i wypowiedziach?

1. Kowalski chce maksymalnej wolności gospodarczej dla polskich przedsiębiorców i uprzywilejowania polskiego biznesu względem zachodnich korporacji, które są już uprzywilejowane działaniami swoich rządów. - Musimy uczyć się od Wschodu i Zachodu, że własność jest gwarancją wolności, a Polacy muszą stać się narodem właścicieli. Dlatego nie pozwolę na panoszenie się obcych, ale będę wspierał polską przedsiębiorczość - poprzez niższe i prostsze podatki, gwarancje bezpieczeństwa podatnika oraz przesunięcie ciężarów podatkowych na korporacje zagraniczne i zablokowanie wyprowadzania nieopodatkowanych zysków za granicę, a także polonizację sektora bankowego - zapowiada kandydat.

2. Zdaniem Kowalskiego ZUS powinien zostać zlikwidowany. Osobom starszym powinna być przyznana emerytura obywatelska w równej wysokości, a komunistycznym zbrodniarzom należy odebrać ich przywileje emerytalne. Kandydat chce dążyć do swobody decydowania o sposobie dodatkowego oszczędzania na swoją emeryturę przez każdego obywatela.

3. Bolączką polskich przedsiębiorców są "nadmiar głupich przepisów" i "krwiożerczość obcych banków". - Rządzą biurokracja i oligarchia, a polska klasa średnia ma robić za parobków we własnym kraju. Aby wspomóc szanse rozwojowe, trzeba zmienić ten fatalny stan rzeczy poprzez sprawiedliwą reprywatyzację dla obecnych obywateli państwa polskiego, zachowanie publicznej własności lasów i wód oraz konstytucyjne i traktatowe zagwarantowanie polskiej własności ziemi rolnej - czytamy na stronie internetowej Mariana Kowalskiego.

4. Kowalski zadeklarował, że jest przeciwny włączeniu naszego kraju do strefy euro. - Absolutnie nie możemy pozbyć się waluty narodowej. Od ponad 20 lat podkreślam, że nie możemy stracić suwerenności gospodarczej, a własna waluta jest jej ważną składową - wyjaśnił podczas spotkania z wyborcami w Zielonej Górze.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM