Balcerowicz w TOK FM o wyborach: Wybór Dudy byłby aktem zbiorowej nieodpowiedzialności [WIDEO]

- Gdyby doszło do ?aktu zbiorowej nieodpowiedzialności? i na stanowisku prezydenta był Andrzej Duda, to Polska stanęłaby przed wielkim problemem - mówił w TOK FM Leszek Balcerowicz.

- Gdyby prezydent w Polsce ograniczał się do przecinania wstęg, nie byłoby problemu. Ale ma trzy wielkie uprawnienia. Po pierwsze: inicjatywa legislacyjna, po drugie prawo weta i wreszcie po trzecie nominowanie ludzi na ważne stanowska - w tym szefa Narodowego Banku Polskiego. A NBP to strażnik stabilności polskiego pieniądza. I tu mamy wielkie osiągnięcia - mówił w TOK FM prof. Leszek Balcerowicz w rozmowie z Piotrem Maślakiem. - Ogromna stawka stoi przed Polską. Miałem istotne zastrzeżenia odnośnie niektórych decyzji pana prezydenta, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, który wybór dla Polski jest lepszy.

Zdaniem Balcerowicza, gdyby doszło do "aktu zbiorowej nieodpowiedzialności" i na stanowisku prezydenta był Andrzej Duda, to Polska stanęłaby przed wielkim problemem.

Ekonomiści podkreślają, że wyborcze obietnice Andrzeja Dudy kosztowałyby budżet państwa kilkaset miliardów złotych, więcej niż wynosi roczny budżet państwa.

TOK FM PREMIUM