Związki partnerskie wracają do Sejmu. Sikorski: Nie czuję presji klubów. Tymczasem w porządku obrad...

W przyszłym tygodniu w Sejmie odbędą się czytania projektów ustaw o związkach partnerskich. - Ja nie czuję presji ze strony klubów parlamentarnych - odpowiedział marszałek Radosław Sikorski pytany przez Janinę Paradowską o to, czy jest szansa na powrót sprawy związków partnerskich.

- Czy ma wrócić projekt SLD o związkach partnerskich? - pytała Radosława Sikorskiego Janina Paradowska. - Jest kilka projektów. Ja nie czuję presji ze strony klubów parlamentarnych - odpowiedział wymijająco marszałek Sejmu. - Informacja o tym jest nieprawdziwa? - dopytywała prowadząca Poranek Radia TOK FM. - Nieodzwierciedlona na konwencie seniorów - odpowiedział marszałek Sikorski.

Tymczasem w porządku obrad Sejmu w dniach 26-27 maja jednym z punktów jest rozstrzygnięcie przez Sejm wniosku o uzupełnienie porządku dziennego o punkty: pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich (druk nr 2381) i pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o związkach partnerskich (druk nr 2382).

TOK FM PREMIUM