"Kiedy mogę przestać spłacać mój kredyt we frankach?". Wróbel pyta o obietnice Dudy. Ujazdowski w konfuzji

Jedną z wyborczych obietnic Andrzeja Dudy było przewalutowanie kredytów we frankach. Prowadzący Poranek Radia TOK FM dopytywał europosła PiS, kiedy może liczyć na to, że wsparcie będzie mu udzielone.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Mam kredyt we frankach. Kiedy mogę przestać spłacać? - pytał Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM Kazimierza Michała Ujazdowskiego. - To są pana sprawy prywatne. Jestem głęboko przekonany, że wszystkie obietnice wyborcze będą podejmowane. 6 sierpnia będą zdefiniowane wizje prezydentury i wtedy poznamy terminy spełnienia poszczególnych deklaracji. Wiem, że składał obietnice w dobrej wierze - mówił europoseł PiS. - Są możliwości ochrony interesów osób, które mają kredyty we frankach - potwierdzają to eksperci bankowi. To nie jest tak, że to jest populistyczny pomysł - stwierdził.

Andrzej Duda podczas kampanii zapowiadał, że udzielone będzie wsparcie tzw. frankowiczom; jego zdaniem kredyty we frankach powinny zostać przewalutowane tak, aby były spłacane po kursie z dnia ich zaciągnięcia. Duda zapowiadał też powołanie rzecznika klientów banków, który będzie bronił praw klientów w starciu z wielkimi instytucjami.

TOK FM PREMIUM