Żakowski do Kopacz: Skoro macie odwagę robić absurdalne referendum ws. JOW, to dodajcie czwarte pytanie o związki partnerskie

Jacek Żakowski w TOK FM: Nie będzie związków partnerskich w tej kadencji? Dodajcie czwarte pytanie do absurdalnego referendum. Albo przyznajcie szczerze, że zajęcie się nimi po prostu się wam nie opłaca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Ewa Kopacz mówi, że w tej kadencji nie ma szansy na związki partnerskie. Zgoda, w porządku, rozumiem. Ale społeczeństwo by chciało. To wynika z sondaży. No to, pani premier, przejdźmy tę smugę. Przejdźmy referendum. Skoro Platforma ma odwagę i ma prezydenta i senatorów, którzy chcą robić to absurdalne trzypytaniowe referendum, to dołączmy czwarte pytanie: czy ludzie chcą związków partnerskich. Proste - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Chyba że pani sobie policzyła, że pani to się nie opłaca. Jak tak, to nie ma co udawać, tylko powiedzieć nie, bo nie.

Wczoraj Sejm kolejny raz odrzucił wprowadzenie do porządku obrad czytania projektu o związkach partnerskich. Połowa posłów PO głosowała przeciw nim. Po południu Ewa Kopacz mówiła, że ubolewa, że Sejm nie zajmie się związkami.

6 września Polacy wypowiedzą się w sprawie JOW-ów, finansowania partii i zasady dotyczącej prawa podatkowego. Prezydent Bronisław Komorowski po przegranej pierwszej turze wyborów wystąpił z taką inicjatywą, a Senat w kilka dni wyraził na nie zgodę.

TOK FM PREMIUM