Co to jest partia Razem? Żakowski przepytał działaczy [WIDEO]

- Nie chcemy się porównywać z Pawłem Kukizem. On zagospodarował jakąś część frustracji, która jest w ludziach. My chcemy zaproponować rozwiązania, które nie tylko kanalizują ten gniew, ale będą mogły realnie rozwiązywać problemy, które za frustracją stoją - mówili w TOK FM Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny gośćmi Jacka Żakowskiego w Poranku Radia TOK FM. - Partia Razem powstała, bo mieliśmy dosyć tego, że nikt nas nie reprezentuje. Nikt nie reprezentuje lewicowych wartości, pracowników czy młodych ludzi pracujących na śmieciówkach. Nie chcemy się porównywać z Pawłem Kukizem. On zagospodarował jakąś część frustracji, która jest w ludziach. Te jego głosy, to głos sprzeciwu i krzyk: chcemy czegoś nowego - tłumaczyła Zawisza.

Konieczny dodał: - Jesteśmy przekonani, że ten gniew można zagospodarować merytorycznie, odpowiedzialnie. I zaproponować rozwiązania, które nie tylko kanalizują ten gniew, ale będą mogły realnie rozwiązywać problemy, które za frustracją stoją. Czyli przywrócić elementarną stabilność życia (tu np. walka ze śmieciówkami), wspierać państwo opiekuńcze, na które można liczyć, i wspierać sprawiedliwość społeczną, że ci, którym się lepiej powodzi, bardziej uczestniczą w systemie przez sprawiedliwe, progresywne i ściągalne podatki - mówił Konieczny w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

Działacze partii Razem nie stawiają (na razie) na znane twarze. Nie mają też jednego guru.

Więcej o partii Razem: "Zero złogów postkomunistycznych i pseudolewicowych, mnóstwo gotowych do pracy i pełnych entuzjazmu".

TOK FM PREMIUM