Paradowska o nielegalnym pomniku Chrystusa w Poznaniu: To pomysł dla zwolenników pomnika smoleńskiego

- W ten sam sposób stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego - zwany dla niepoznaki pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - na Krakowskim Przedmieściu. Droga przećwiczona w Poznaniu jest fantastyczna i godna powielenia - ironizowała w TOK FM Janina Paradowska, komentując sprawę nielegalnego pomnika.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Na pl. Mickiewicza w Poznaniu (najpewniej) nie stanie 5,5-metrowa figura Chrystusa jako część wystawy "Wdzięczni za niepodległość". Jej pomysłodawcy nie złożyli wszystkich potrzebnych dokumentów, a urzędnicy odmówili wydania pozwolenia. Nie wiadomo jednak, czy wbrew zakazowi figura stanie w niedzielę na pl. Mickiewicza i czy w czwartek rozpocznie się montaż cokołu, na którym stanąć miał Chrystus.

- W ten sam sposób stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego - zwany dla niepoznaki pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - na Krakowskim Przedmieściu - uważa Janina Paradowska. - Droga przećwiczona w Poznaniu jest fantastyczna i godna powielenia. Najważniejsza jest skuteczność. A figura jest koszmarna. Pochodzi z pracowni Michała Bartkiewicza spod Krakowa, który jest autorem licznych figur Jana Pawła II, które szpecą krajobraz w całej Polsce. Ta figura Chrystusa obraża Chrystusa - komentowała w Poranku Radia TOK FM Paradowska.

"A chciałam być aktorką..." - przeczytaj pierwszy biograficzny wywiad z Janiną Paradowską >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM