"Duda ściemniał słuchaczom Radia Maryja w sprawie ustawy aborcyjnej?". Sasin broni elekta

Poseł PiS zapewnił w TOK FM, że partia nie planuje zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Choć Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Maryja mówił, że przeciwnicy zakazu aborcji zniszczyli kompromis wypracowany przed laty. Choćby przez dopuszczenie do sprzedaży tabletki "dzień po". - Prezydent elekt bardziej mówił o swoich poglądach i odczuciach. Nie widzimy potrzeby, by zmieniać kompromis ws. aborcji - przekonywał Jacek Sasin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Chce pan powiedzieć, że Andrzej Duda trochę ściemniał słuchaczom Radia Maryja? - odpowiedziała Dominika Wielowieyska, gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Prezydent elekt w rozmowie ze słuchaczami wspominał, że kiedyś był zwolennikiem kompromisu w sprawie aborcji. Ale "dzisiaj musimy sprawy życia stawiać w sposób zdecydowany i o jakimkolwiek kompromisie mowy być nie może, bo oni go zniszczyli".

- Andrzej Duda mówi to co myśli. W polityce to wartość. Ale czym innym są poglądy, a czym innym ich zrealizowanie. Bo to jest też kwestia wyważenia tego, czego oczekuje społeczeństwo - komentował poseł Sasin.

TOK FM PREMIUM