Schetyna i Duda polecą razem na posiedzenie ONZ? "Dotąd był taki zwyczaj"

- Na budowanie współpracy ws. polityki zagranicznej nałożą się emocje kampanii wyborczej. To będzie sprawdzian jakości polskiej klasy politycznej - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych.

- Za kilka dni zmieni się pana partner w polityce zagranicznej. To sfera, w której współpraca między rządem a prezydentem jest szczególnie ważna i w przeszłości bywała różna - powiedziała Janina Paradowska.

- Polska polityka zagraniczna musi być wspólna. Jest w domenie prezydenckiej, ale realizuje ją rząd. To wyzwanie pokaże jakość polskiej polityki - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych.

6 sierpnia zaprzysiężony zostanie prezydent Andrzej Duda. A pod koniec września w Nowym Jorku będzie posiedzenie ONZ. Czy Schetyna i Duda polecą tam razem? - Z reguły było tak, że szef MSZ towarzyszył prezydentowi. Będziemy o tym rozmawiać - mówił Schetyna w TOK FM. - Ten czas do wyborów parlamentarnych powinien być sprawdzianem jakości polskiej klasy politycznej. Na budowanie współpracy nałożą się emocje kampanii wyborczej - stwierdził Schetyna w rozmowie z Janiną Paradowską.

TOK FM PREMIUM