"Prof. Bugaj atakuje "GW" za antyklerykalizm. Jak na osobę, której partia walczyła o legalizację aborcji, to dość zabawne"

- Czytam, że prof. Ryszard Bugaj mówi: dziś pozycja Kościoła w Polsce jest znacznie słabsza, jego sytuacja materialna jest gorsza i panuje w nim pluralizm. Muszę powiedzieć, że ta wypowiedź zupełnie mnie rozbraja - komentowała ze śmiechem Dominika Wielowieyska w TOK FM. - Pluralizmu w Kościele nie ma - uważa dziennikarka "GW".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Cytaty z prof. Ryszarda Bugaja pojawiają się w tekście Wojciecha Wybranowskiego w najnowszym numerze "Do Rzeczy". Założyciel lewicowej Unii Pracy, a potem współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przekonuje, że o silną pozycję Kościoła można się było martwić w latach 1992-94, a nie dziś.

- Bugaj jest blisko z PiS w sferze gospodarczej, teraz postanowił atakować "Gazetę Wyborczą" za antyklerykalizm. Jak na osobę, której partia walczyła o legalizację aborcji, to jest dosyć zabawne - oceniła Wielowieyska.

Według dziennikarki "GW" wypowiedzi prof. Ryszarda Bugaja dobrze jest skonfrontować z informacjami ujawnionymi przez prezydenta Poznania. Jacek Jaśkowiak opublikował raport na temat roszczeń Kościoła. - Muszę powiedzieć, że Kościół liczy sobie drogo i sprawy finansowe rozgrywa bardzo sprytnie. Dba o interes finansowy, czasem kosztem interesu publicznego - powiedziała Dominika Wielowieyska.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM