Decyzją Kaczyńskiego nie wprowadzono całkowitego zakazu aborcji. "Ale biskupi nie wzywali go, by nie przystępował do komunii"

- Bronisława Komorowskiego odsądzono od czci i wiary. Uważam, że Kościół nie powinien się zajmować roztrząsaniem zdolności polityków do przyjmowania komunii świętej - uważa Rafał Kalukin. I przypomniał, że kiedy Jarosław Kaczyński nie poparł poprawki do konstytucji, całkowicie zakazującej aborcji, jego zachowanie nie spotkało się ze zmasowaną krytyką kościelnych hierarchów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Kaczyński też działał przeciwko Kościołowi, ale mimo to biskupi nie wezwali, go by nie przystępował do komunii - wspominała Dominika Wielowieyska, gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Ale według Pawła Lisickiego obu spraw nie należy porównywać. Jak podkreślał szef tygodnika "do Rzeczy", Bronisław Komorowski, podpisując ustawę dotyczącą in vitro, "z góry było wiadomo", że powinien się liczyć z konsekwencjami.

"Imperium kontatakuje. Podójny cynizm" - Szostkiewicz krytycznie o ataku na księży, którzy odważyli się przeprosić prezydenta Komorowskiego >>>

DOSTĘP PREMIUM