"Święto kaszy zamiast spotkań z Obamą czy Merkel" - rzecznik rządu o pierwszych dniach prezydentury Dudy

- Zastanawiam się, czy Andrzej Duda będzie się mógł odciąć od Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego, który sfinansował jego kampanię. Do tej pory w Polsce prezydentów ocenialiśmy dobrze, jak byli niezależni. Serdecznie życzę Andrzejowi Dudzie, żeby był niezależny - mówił w TOK FM rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Mimo tych życzeń rzecznik rządu nie omieszkał przypomnieć, że nowy prezydent nie zaczął urzędowania od wizyty w którejś z ważnych stolic.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Co prawda jego pierwsza wizyta to nie była rozmowa z prezydentem Obamą czy kanclerz Merkel, tylko wizyta na święcie kaszy. Ale rozumiem, że to formuła dziękowania za wybór - ocenił Tomczyk w "Poranku Radia TOK FM".

Festiwal Kaszy "Gryczaki", w którym uczestniczył prezydent, odbył się w Janowie Lubelskim. W tym samym dniu - w sobotę - Andrzej Duda spotkał się też w Kopaninie Kaliszańskiej z rolnikami oraz mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej.

Rzecznik rządu zaapelował do polityków PiS, by nie wciągali Andrzeja Dudy "do bieżącej polityki". - Bo funkcja prezydenta jest czymś więcej. Prezydent jest głową państwa i chciałbym, żeby był także moim prezydentem. I tego od niego oczekuję - stwierdził Cezary Tomczyk.

DOSTĘP PREMIUM