"Prezydent Duda nie realizuje swojego programu wyborczego? To się pani premier zdziwi!"

- Projekty ustaw ws. kwoty wolnej od podatku i obniżenia wieku emerytalnego są szlifowane. Te projekty zostaną złożone - powiemy: sprawdzam - tak Małgorzata Sadurska odpowiadała w TOK FM na zarzuty, że prezydent nie realizuje programu wyborczego, które stawia m.in. Ewa Kopacz. Szefowa kancelarii Andrzeja Dudy przekonywała, że "prezydent jest człowiekiem dialogu i cały czas liczy, że będzie mógł konstruktywnie współpracować z rządem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - A kto powiedział, że prezydent nie realizuje swojego programu? To się pani premier zdziwi - mówiła uśmiechnięta szefowa Kancelarii Prezydenta Dudy w "Poranku Radia TOK FM".

Małgorzata Sadurska przekonywała, że dla Polaków obniżenie wieku emerytalnego jest jedną z najważniejszych spraw. - Pod projektem w sprawie referendum podpisało się ponad dwa miliony Polaków. Pytania na temat obniżenia wieku emerytalnego padają w czasie spotkań pana prezydenta Andrzeja Dudy. Myślę, że większość sejmowa i rząd powinni to sobie wziąć do serc, bo projekty ustaw zostaną złożone i my powiemy: sprawdzam.

Przypomnijmy, referendum było pomysłem Solidarności, którą w tej sprawie popierało m.in. SLD i PiS. Sejmowa większość odrzuciła pomysł.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by pytanie o obniżenie wieku emerytalnego pojawiło się we wrześniowym referendum dotyczącym JOW-ów i finansowania partii politycznych. Kandydatka PiS na premiera zaapelowała w tej sprawie do prezydenta. Beata Szydło chciałaby, żeby Andrzej Duda zaapelował w tej sprawie do Senatu.

TOK FM PREMIUM