"Czy ustawy o in vitro, wprowadzającej granicę wieku dla kobiet, nie zakwestionowałby TK? Mamy przecież równouprawnienie"

- Zgadzam się, że sytuacja kiedy 60-letnia kobieta decyduje się na dzieci, jest swego rodzaju objawem nieodpowiedzialności. To bardzo trudny czas na macierzyństwo -ocenia Dominika Wielowieyska. Dziennikarka uważa, że ze względu na obowiązujące w Polsce równouprawnienie, trudno byłoby wprowadzić w ustawie o in vitro ograniczenia dotyczące wieku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - To jest fundamentalne pytanie, jak zabronić kobietom w wieku 50 czy 60 lat zostania matkami, skoro mężczyźni mogą być ojcami nawet w wieku 70 lat - mówiła gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Według Dominiki Wielowieyskiej trzeba więc brać pod uwagę, że ew. przepisy dotyczące wieku mogłyby zostać zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny.

Takich zmian chciałaby m.in. Magdalena Rigamonti. Dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej" jest autorką kilku artykułów na temat przypadku 60-letniej aktorki - najstarszej Polki, która urodziła dzieci.

TOK FM PREMIUM