Balcerowicz: Cyniczna polityczna gra PiS ws. uchodźców. Wyłania się odrażający obraz Polski

Prof. Leszek Balcerowicz nie ma wątpliwości, PiS cynicznie rozpętało histerię wokół przyjęcia przez Polskę uchodźców. ?Żeby ludzi przestraszyć? i dzięki temu zdobyć jeszcze większe poparcie w wyborach. - Trzeba się zmobilizować, żeby ta kampania strachu i nienawiści nie dała rezultatu, który będzie potwierdzeniem paskudnego wizerunku Polaków w Europie i na świecie - apelował prof. Balcerowicz w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdaniem byłego trzykrotnego wicepremiera i ministra finansów zachowanie polskich polityków - szczególnie tych z opozycji, wobec kryzysu imigranckiego spowodowało, że na Zachodzie Polska ma "paskudny wizerunek".

- Wyłania się odrażający obraz Polski i Polaków, których solidarność sprowadza się do tego, że kasują setki miliardów euro. A jak przychodzi do pewnych ustępstw na rzecz solidarności europejskiej, to wychodzi twarz odrażająca. Reprezentowana zwłaszcza przez polityków głównej partii opozycyjnej.

Według prof. Balcerowicza, PiS podgrzewa emocje "na zasadzie absolutnego cynizmu". Żeby "zdobyć więcej głosów, strasząc Polaków".

TOK FM PREMIUM