"Czy prezydent i premier chcą, by Polska dołączyła do państw suwerennie decydujących ws. GMO?"

- Tylko do 3 października można poinformować KE o zamiarze wprowadzenia zakazu upraw GMO. Zrobiły to już m.in. Niemcy, Łotwa, Grecja - mówił w TOK FM Jacek Żakowski. Wg publicysty, prezydent Duda i premier Kopacz powinni powiedzieć, co chcą w tej sprawie zrobić. Bo jeśli Polska nie zdąży, to "stanie otworem na wszystko, co koncerny wytworzą".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Czy prezydent Andrzej Duda i premier Ewa Kopacz chcą, by Polska dołączyła do państw, które będą miały prawo suwerennie decydować o obecności genetycznie modyfikowanych produktów? - pytał Jacek Żakowski w "Poranku Radia TOK FM".

Według publicysty to pytanie dotyczące "odpowiedzialności za świat". Tak samo jak to postawione przez "Greenpeace". Organizacja wykupiła całostronicowe ogłoszenia prasowe. I pyta rządzących: Czy staniecie ramię w ramię z papieżem Franciszkiem?

Chodzi o ograniczenie emisji dwutlenku węgla, o którym mówi też papież w encyklice "Laudato si".

- Warto o tym rozmawiać, bo nareszcie mamy na czele Kościoła człowieka, który bardzo szeroko rozumie chrześcijańską odpowiedzialność za świat - komentował Żakowski.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM