Córka Staniszkis startuje z list Nowoczesnej. "Mamy inne poglądy z mamą. Ja się boję PiS"

Joanna Staniszkis, córka znanej politolog, startuje z list ugrupowania Ryszarda Petru. - Postanowiłam się zaangażować w politykę po tym, jak wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - A dlaczego Nowoczesna? Mama nie ukrywa swoich sympatii. A pani zupełnie co innego - pytała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

- Mamy inne poglądy z mamą. Jestem osobą bardziej liberalną. Nowoczesna to partia otwarta na takie osoby jak ja, które nie były związane z polityką, a są fachowcami w jakiejś dziedzinie - tam jest wielu przedsiębiorców, lekarzy. To mi się wydało idealne - mówi Joanna Staniszkis. Jest wykładowcą, startuje z trzeciego miejsca listy Nowoczesnej w okręgu podwarszawskim.

Kandydatka przyznaje, że w jej domu żywe są tradycje patriotyczne i jest poczucie, żeby służyć Polsce. - Zaraz po wyborach prezydenckich i zwycięstwie Andrzeja Dudy przyszła pora, by się zaangażować w działalność polityczną, bo zmiany mogą pójść w kierunku, który mi nie odpowiadają - powiedziała Staniszkis.

Przyznała, że boi się zwycięstwa PiS.

TOK FM PREMIUM