Filmowiec na tropie trujących odpadów. Historia jak z "Erin Brockovich" [KINPOLEX.PL]

"Toksyczny plac zabaw" to dokument poruszający problem trucia ludzi i rozmywania odpowiedzialności. Film Williama Johanssona i Larsa Edmana z 2010 roku pokazywany był na festiwalu Human Doc. Film do obejrzenia za darmo dzięki Kinoplex.pl.

Dwudziestotrzyletni Lars, z pochodzenia Szwed, studiuje w szkole filmowej w Chile. Dwunastoletnia Yoselin wykonuje taniec brzucha i chciałaby zostać lekarzem. Niestety, zaczyna podupadać na zdrowiu. Lars odkrywa, że setki dzieci z Cerro Chuno są ciężko chore z powodu odpadów toksycznych, które pochodzą z jego rodzinnego miasta w Szwecji. Próbuje się dowiedzieć, czy przedsiębiorstwo kopalniane Bolidan zamieszane w tę sprawę, odpowiada za to, co przydarzyło się Yoselin i innym dzieciom. Firma natomiast nie chce wziąć odpowiedzialności za te wydarzenia.

Lars odnajduje Rolfa, byłego kierownika ds. ochrony środowiska z Bolidenu, który przyznaje, że doradzał firmie, by pozbyła się ze Szwecji odpadów. Chcąc poznać prawdę, Rolf decyduje się pojechać z Larsem do Chile.

TOK FM PREMIUM