"Płomienny apel" Kim do posłów PSL. Żeby zachowali się "przyzwoicie" i odrzucili weto prezydenta Dudy

- To ustawa, która osobom transseksualnym ułatwia strasznie ciężkie życie. Nie wiem, ile w Polsce jest takich osób, ale jeśli jakiejś mniejszości można pomóc, to trzeba to zrobić - tak Renata Kim apelowała do posłów PSL, by zagłosowali za odrzuceniem prezydenckiego weta. To właśnie głosy ludowców mogą zdecydować o losach pierwszego weta Andrzeja Dudy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas PO chce odrzucić prezydenckie weto do ustawy o uzgodnieniu płci. Może liczyć na wsparcie lewicy. Ale bez głosów posłów PSL głosów może być za mało.

- Wygłoszę płomienny apel. Żeby PSL głosowało za odrzuceniem prezydenckiego weta. To ustawa, która osobom transseksualnym ułatwia strasznie ciężkie życie - mówiła Renata Kim w "Poranku Radia TOK FM".

Według prezydenta, ustawa o uzgodnieniu płci jest pełna luk i nieścisłości. "Rozwiązania przyjęte przez parlament dopuszczają m.in. wielokrotną zmianę płci metrykalnej na podstawie uproszczonych procedur oraz nie wymagają wykazania trwałości poczucia przynależności do określonej płci" - napisano w uzasadnieniu Kancelarii Prezydenta.

Głosowanie w sprawie prezydenckiego weta może odbyć się w najbliższy piątek, jeśli sejmowe komisje do czwartku skończą prace.

TOK FM PREMIUM