"Jak brylowali Miller z Palikotem, szanse lewicy były minimalne. Nowacka pociągnęła tę formację"

- Zjednoczona Lewica ma coraz większe szanse na wejście do parlamentu. Barbara Nowacka to zupełnie nowa jakość. Ale sondaż dający im 20 proc. możemy chyba między bajki włożyć - mówiła w TOK FM Eliza Olczyk. Badania dające lewicowej koalicji szanse nawet na 23 proc. głosów to sondaż przygotowany na zamówienie Zjednoczonej Lewicy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak informuje "GW", badanie przeprowadzone na grupie 1038 osób daje ZL 12 proc. poparcia z prognozą na 23 proc.

- Uważam, że jak ZL zdobędzie 12 proc., to będzie bardzo dobry wynik. Barbara Nowacka pociągnęła tę formację, ale z kampanią wystartowała dość późno, więc sądzę, że dość trudno będzie jej wyciągnąć koalicje na wyżyny - komentowała Eliza Olczyk w Poranku Radia TOK FM.

Dziennikarka "Wprost" nie ma wątpliwości, że szans na wejście do Sejmu nie byłoby, gdyby Zjednoczona Lewica nie postawiła na Nowacką. - To zupełnie inna jakość. Gdyby brylowali dwaj dotychczasowi liderzy, to szanse na wejście do parlamentu byłyby minimalne - dodała.

TOK FM PREMIUM