"Przed wyborami lemingi muszą spojrzeć dalej niż 50 metrów wokół własnego pępka"

- Moi koledzy z zagranicy mówią, że przy takich wskaźnikach wzrostu i rozwoju rządy nie padają. "Będziecie dla nas dewiacyjnym przykładem", mówią - stwierdził prof. Radosław Markowski w "Poranku Radia TOK FM". Zdaniem politologa, przed głosowaniem wyborcy mają poważne zadanie do wykonania. Szczególnie ci, którzy zaliczani są do tradycyjnego elektoratu PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Leming, wykształciuch, klasa średnia będą musieli wejrzeć w siebie i odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytania. Oczywiście rządząca od ośmiu lat koalicja mogłaby lepiej pracować. Ale czy ta ciepła woda w kranie, autostrady i inne rzeczy są takie małe? - tłumaczył prof. Radosław Markowski.

Adam Szostkiewicz nie ma wątpliwości, że o wyniku wyborów nie będą przesądzały dane gospodarcze, PKB i ratingi Polski. - Rozstrzygną sprawy symboliczne - mówił publicysta w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Szostkiewicza nie jest obojętne, kto wygra w Polsce wybory w czasie "nadchodzącego kryzysu". I niebezpieczny może być, obserwowany w naszym kraju, znaczący wzrost skrajnych nastrojów. - To bardzo niebezpieczne. To ogień, nad którym nie da się zapanować.

TOK FM PREMIUM