"PiS będzie kaperować posłów Kukiza, PSL. Większość zbudowana na zdradach jest chybotliwa i niepewna"

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, PiS będzie szukać koalicjantów za pomocą szantażu politycznego, przekupstw. Tak jak działo się to w czasach słynnej rozmowy Adama Lipińskiego z Renatą Beger. - Ale stworzenie większości za pomocą zdrajców nie jest drogą długotrwałą.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdaniem Bronisława Komorowskiego, mało prawdopodobne, by PiS próbowało przyciągnąć do siebie posłów PO. Głównym celem będą reprezentaci mniejszych partii.

- Będzie kaperowanie posłów przede wszystkim od Kukiza. Będą próby wobec PSL. Jest pytanie o świadomość tych posłów, bo gra się toczy o to, czy PiS stworzy większość czy nie. Ale większość zbudowana na zdradach, przekupstwie, szantażu politycznym jest zawsze chybotliwa i niepewna - mówił były prezydent w "Poranku Radia TOK FM".

Komorowski jest zwolennikiem stworzenia po wyborach wielkiej koalicji przeciwników PiS. Jak mówił w TOK FM, przedstawiciele głównie mniejszych partii powinni zdawać sobie sprawę z tego, że gra toczy się o to, by nie dopuścić do zapowiadanych przez PiS zmian ustrojowych w kraju.

Dlatego nie powinno się kalkulować, liczyć na zbudowanie silnej pozycji, będąc w opozycji. Tylko zdecydować na kompromis i stworzyć koalicję, która powstrzyma Prawo i Sprawiedliwość.

DOSTĘP PREMIUM