Publicystka w euforii: Wreszcie ruszyła się scena polityczna. Mamy dwustu nowych posłów. Rewelacja, bardzo się cieszę

Pojawienie się dwóch nowych partii na polskiej scenie politycznej to zdaniem Janiny Jankowskiej doskonała wiadomość dla Polski i jakości naszej debaty publicznej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Janina Jankowska, publicystka, mówiła w Poranku Radia TOK FM. - Witam z radością to, co się zdarzyło. Wreszcie poruszyła się scena polityczna. Pojawiły się nowe partie. One będą miały ogromne znaczenie. Już rozmawia się na tematy merytoryczne. Cieszę się bardzo, że powstała Nowoczesna, bo Petru zaczyna mówić innym językiem - nie krytykuje czegoś, bo to pomysł PiS, tylko jeśli ich pomysły będą dla Polski niekorzystne - mówiła Jankowska.

Cieszę się, że nie ma w Sejmie postkomuny, czyli SLD. Głosowałam na Razem, zanim była debata. Zobaczyłam ich energię. Widziałam, że zorganizowali się obywatelsko. Chciałabym, żeby z tego powstała poważniejsza partia. To, że oni zaistnieli to także zmienia język i może mieć wpływ na stylistykę debaty publicznej. Z zaciekawieniem czekam na pierwsze posiedzenie Sejmu i na to, że mamy dwustu nowych posłów. Rewelacja, bardzo się cieszę - cieszyła się publicystka.

TOK FM PREMIUM