"Absolutnie nie będzie tysięcy zwolnionych" - posłanka Zalewska przekonuje do reformy edukacji wg PiS

- Nie można majstrować przy edukacji. Nie można wywoływać chaosu. Dla nas liczą się dzieci, rodzice i nauczyciele - zapewniała w TOK FM posłanka PiS Anna Zalewska. Partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiada m.in. likwidację gimnazjów. Wg Zalewskiej, nauczyciele nie powinni się obawiać, bo zwolnień nie będzie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Przeciwko planom Prawa I Sprawiedliwości już protestuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. - Ale jak wprowadzano gimnazja to też związkowcy krytykowali decyzję - przypomniała w "Poranku Radia TOK FM" posłanka Anna Zalewska.

Zapewniała, że z powodu likwidacji gimnazjów "absolutnie nie będzie tysięcy zwolnionych". Między innymi dlatego, że jak tłumaczyła, zwiększy się liczba lekcji "historii, fizyki, chemii". - To będzie pełna gwarancją, że nikt nie zostanie zwolniony. Nie ma takiej możliwości, żeby cokolwiek wydarzyło się złego nauczycielom.

PiS zapowiada też, że nie będzie obowiązku posyłania do I klasy sześciolatków. - Rodzice będą decydować, czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu czy siedmiu lat - mówiła posłanka Zalewska w TOK FM.

TOK FM PREMIUM