Raczek ubolewa: Biedroń działa sam. Społeczność LGBT tylko się przygląda. Politycy nas lekceważą, bo im na to pozwalamy

Tomasz Raczek, dziennikarz, krytyk filmowy i wyoutowany gej mówi: Kiedy się wściekamy, że politycy nas lekceważą, pamiętajmy, że to my dajemy siebie lekceważyć, pozwalamy na to. Robert Biedroń działa sam - mówi w krótkim filmiku promującym równość małżeńską.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Tomasz Raczek jest kolejną znaną osobą, która dołączyła do inicjatywy wspierającej równość małżeńską w Polsce. Powstaje film dokumentalny "Artykuł Osiemnasty" (chodzi o artykuł Konstytucji definiujący małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny).

Wcześniej w odsłonach pojawiali się ludzie nauki, prawnicy, lekarze, artyści czy dziennikarze wspierający inicjatywę. Tym razem Tomasz Raczek kieruje kilka gorzkich słów do społeczności LGBT w Polsce: Mam wrażenie, że Robert Biedroń działa sam - mówi Raczek o prezydencie Słupska i pierwszym jawnym geju w polskim parlamencie. - Nasza społeczność, zamiast go popierać, tylko się przygląda. Brakuje nam pasji, wiary w siebie, podmiotowości. Kiedy się wściekamy, że politycy nas lekceważą, pamiętajmy, że to my dajemy siebie lekceważyć, pozwalamy na to - mówi Raczek.

Osoby, które chcą wesprzeć powstanie dokumentu, mogą to zrobić. Więcej TUTAJ>>

W sobotę w warszawskiej księgarni MiTo odbędzie się debata nt. równości małżeńskiej oraz promocja książki Wiktorii Beczek "Rodzice, wyjdźcie z szafy". Autorka przeprowadziła serię wywiadów z rodzicami osób LGBT. Więcej o wydarzeniu>>

TOK FM PREMIUM