"Nikt już nie może powiedzieć, że pieniądze z OFE zostały ludziom ukradzione"

- Zawsze byłem przekonany, że reforma OFE była w pełni konstytucyjna. Trybunał Konstytucyjny to potwierdził. Bardzo się ucieszyłem, jak okazało się, że w zasadzie wszystkie elementy ustawy zostały uznane za konstytucyjne - mówił w TOK FM Jacek Rostowski. Ale decyzja TK nie rozwiała wszystkich wątpliwości. "Kradzież w majestacie prawa" tak zatytułowano jeden z komentarzy w "Rz".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Autorka komentarza Ewa Usowicz, nie zgadza się z orzeczeniem trybunału. "Złodziejstwo jest karygodne. Nie będziemy jednak karać złodzieja, bo on, biedny, nie jest akurat przy kasie! Tak trzeba by podsumować wygraną rządu w sprawie OFE" - oceniła w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Wg Jacka Rostowskiego, skoro TK uznał, że środki zgromadzone w OFE "są bezspornie publiczne", to nikt "nie ma dziś prawa mówić, że te środki zostały ludziom ukradzione".

- Ja też mogę powiedzieć np. że pani dom jest ukradziony... Wszystko można powiedzieć - komentował były minister w rozmowie z Janiną Paradowską.

TOK FM PREMIUM