Falanga i rasistowskie hasła na domach Romów w Limanowej, zniszczone auta

W nocy z piątku na sobotę na osiedlu zamieszkiwanym m.in. przez Romów pojawiły się rasistowskie hasła. Zniszczono też samochody - informuje lokalny portal Limanowa.in.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W nocy z piątku na sobotę na ścianach kilku budynków osiedla zamieszkiwanego m.in. przez Romów pojawiły się rasistowskie hasła. "Won z Polski szmaty", "Szykujcie się na zagładę", "Polska dla Polaków" - pisze portal Limanowa.in . Wszystkie napisy namalowano niebieską i czerwoną farbą.

Tą samą farbą pomazano szyby aut należących do Romów. Wyrwano z nich też klamki.

Przy większości napisów pojawia się symbol falangi, którym posługują się środowiska radykalno-narodowe.

Jakub Toporkiewicz, szef portalu Limanowa.in, który opisał sprawę mówi w rozmowie z TOK FM, że wiele haseł zawierało słowa niecenzuralne i obrażające konkretne rodziny. - Dlatego nie pokazaliśmy wszystkich napisów - mówi Toporkiewicz.

Sprawę zgłoszono policji, powstała specjalna grupa dochodzeniowa.

Toporkiewicz dodaje, że Romowie są zdziwieni i zaskoczeni. - To rodziny, które są dobrze zasymiliowane z lokalną społecznością, wcześniej podobnych ataków nie było - mówi dziennikarz. Toporkiewicz zwraca uwagę, że w innych częściach Limanowej mieszkają romskie rodziny, które nie żyją dobrze z sąsiadami. Kilka dni temu doszło do bójki z Polakami.

Cały artykuł w portalu Limanowa.in .

TOK FM PREMIUM