Kurkiewicz: Demolka w Trybunale Konstytucyjnym i przestępca w rządzie. To był brawurowy pierwszy tydzień PiS

- PiS wykonuje bardzo niebezpieczne ruchy - mówił Roman Kurkiewicz w Poranku Radia TOK FM. Odniósł się nie tylko do zmian w TK i do ułaskawienia Kamińskiego. - To naruszenie fundamentów demokracji - powiedział Kurkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - PiS wiele niepokojących rzeczy planuje zrobić lub zaczął realizować. Ten pierwszy tydzień był brawurowy, jeśli chodzi inwencję i pokaz demolki. Mówię m.in. o próbie przejęcia Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Roman Kurkiewicz.

- Ale co ważniejsze, zachwiał się też fundament demokracji, czyli trójpodział władzy. Chodzi o decyzji Andrzeja Dudy o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego - mówił Kurkiewicz. - Prezydent Duda w jednej chwili, w swoim interesie politycznym, z niewinnego w świetle prawa Kamińskiego zrobił przestępcę, aby tego przestępcę wsadzić do rządu Beaty Szydło. Wszedł w nie swoje kompetencje - grzmiał.

Kurkiewicz odniósł się do aktu łaski Prezydenta Dudy, który 16 listopada zastosował prawo amnestii wobec Mariusza Kamińskiego. Kamiński, już oczyszczony z zarzutów, został ministrem, koordynatorem służb specjalnych.

Ja należę do takiej grupy ludzi, którzy są krytyczni wobec polskiego modelu demokracji od dłuższego czasu. Nie potrzebuję PiS, żeby zobaczyć, że coś jest nie tak. Ale uważam, że PiS wykonuje bardzo niebezpieczne ruchy - tłumaczył Kurkiewicz.

TOK FM PREMIUM