Kraśko pyta o flagi UE, Gosiewska w śmiech: no przecież rząd jest polski, to flagi są polskie

Małgorzata Gosiewska komentowała w Poranku Radia TOK FM zniknięcie flag Unii Europejskiej z Kancelarii Premiera. - No przecież rząd jest polski - mówiła posłanka PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Przyjęliśmy zasadę (...), że wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - odpowiedziała Beata Szydło, pytana przez dziennikarzy o to, dlaczego nie stoją już za nią flagi unijne .

Sprawa była komentowana przez zachodnie media i korespondentów zagranicznych gazet. - Ja kocham polskie barwy. Bardzo mi miło było zobaczyć panią premier na tle biało-czerwonych barw, kiedy witaliśmy Polaków przywiezionych z Mariupola - mówiła posłanka PiS.

Zdaniem Gosiewskiej problem tła został niepotrzebnie rozdmuchany, a Polacy (i reszta Europejczyków też) żyją innymi problemami. - Żyjemy w państwie, w którym nie zapewnia się pomocy polskiej rodzinie albo zmusza się sześciolatki, żeby karnie stawiały się w szkole jak w wojsku.

Flagi europejskie pojawiały się podczas oficjalnych wystąpień polskiego rządu od wejścia Polski do UE. Ten zwyczaj kultywują wszystkie kraje członkowskie.

DOSTĘP PREMIUM