"Duda stracił okazję, by być prezydentem RP. Jest wyłącznie podwładnym Kaczyńskiego - "klepnie" wszystkie decyzje"

Wg Dominiki Wielowieyskiej, prezydent ma możliwości rozwiązania kryzysu dotyczącego TK. Ale zdaniem dziennikarki "GW", nie ma co oczekiwać, że Andrzej Duda z nich skorzysta. - Miałby okazję by zaistnieć jako głowa państwo. Ale tego nie zrobi, bo jest tylko i wyłącznie podwładnym Jarosława Kaczyńskiego. Bardzo to przykre - mówiła Wielowieyska w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wg gospodyni "Poranka Radia TOK FM", prezydent by rozwiązać konflikt dotyczący Trybunału Konstytucyjnego powinien przyjąć ślubowanie trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji.

- Wezwać wszystkich szefów klubów parlamentarnych do siebie i ustalić kompromis, który polegałby właśnie na przyjęciu ślubowania trzech sędziów. To byłoby najbardziej rozsądne i kompromisowe wyjście.

Ale Dominika Wielowieyska nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda nie wybierze takiego rozwiązania. Bo - jak ocenia dziennikarka, prezydent "jest tylko i wyłącznie podwładnym" prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

- I "klepnie" wszystkie decyzje większości sejmowej. Bardzo to przykre. Andrzej Duda stracił okazję, by być prezydentem RP.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM