Razem będzie bronić konstytucji. I dawać odpór "drugiemu Balcerowiczowi", czyli Ryszardowi Petru

- Powinniśmy stanąć o w obronie konstytucji i domagać się, by była przestrzegana - mówiła w Tok FM Marcelina Zawisza z partii Razem. Ugrupowanie organizuje 2 grudnia demonstracje przed Sejmem, "przeciwko zawłaszczaniu państwa, niszczeniu standardów demokratycznych". Ale wg Zawiszy protestować też trzeba, żeby pokazać alternatywę. - Bo teraz na obrońcę demokracji wyrasta Ryszard Petru.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdaniem Marceliny Zawiszy, budowanie przez lidera Nowoczesnej mocnej pozycji na politycznej scenie, także jest dla Polski niebezpieczne.

- Do tego co teraz mamy, do bierności społeczeństwa, doprowadził Leszek Balcerowicz. I w tej chwili drugi Balcerowicz chce robić, to co było do tej pory robione: wprowadzać liberalną gospodarkę, jeszcze bardzie uelastyczniać rynek pracy, zabierać ludziom bezpieczeństwo i stabilizację. A to właśnie doprowadziło do tego, że kiedy trzeba stanąć w obronie konstytucji, to nie ma masowej mobilizacji. Bo ludzie nie czują się częścią demokratycznego systemu - oceniła działaczka partii Razem.

Manifestacja w obronie konstytucji zacznie się w środę o 18.

TOK FM PREMIUM