Nowacka apeluje o wspólne demonstracje w obronie demokracji. "Osobne tracą na sile"

- Dobrze byłoby robić demonstracje wspólnie, a nie konkurencyjnie - przeciwko sobie - mówiła Barbara Nowacka w TOK FM. Wiceszefowa TR nie ujawniła, czy weźmie udział w organizowanych przez konkurencję manifestacjach w obronie konstytucji, demokracji. Serial manifestacji zaczyna partia Razem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Lewicowcy z Razem demonstrują dziś przed Sejmem. Jutro przed siedzibą TK manifestację zorganizuje Komitet Obrony Demokracji.

Według Barbary Nowackiej, organizowanie wielu osobnych manifestacji, to nie jest najlepszy pomysł. - Takie demonstracje tracą na sile. Ludzie zaczynają się zastanawiać, co się dzieje, że organizacje nie mogą się dogadać. Będę więc starała się namawiać, żeby kolejne demonstracje organizować wspólnie - mówiła w "Poranku Radia TOK FM".

Wiceszefowa Twojego Ruchu zapewniała, że "nadal mamy siłę, chęć i pomysły". Ale nie ujawniła, czy TR lub Zjednoczona Lewica, której liderowała w czasie kampanii wyborczej, zamierzają demonstrować przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości.

Od ubiegłego tygodnia odbyło się kilka manifestacji m.in. przed Sejmem w proteście przeciwko zmianom w przepisach np. dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

TOK FM PREMIUM