"Głupota, groteska". Wielowieyska niszczy "Wprost" za okładkę z Lisem i Petru

Tomasz Lis i Ryszard Petru z kodami kreskowymi na czole oraz dramatyczne pytanie - "Za ile kupiła ich Platforma?". - Trzeba przeczytać tekst, żeby wiedzieć, jak głupia jest ta okładka - komentowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Temat numeru najnowszego tygodnika "Wprost" to rozliczenie wielomilionowego dofinansowania, które Narodowe Centrum Kultury przekazało na różne projekty, nie tylko kulturalne.

NCK daje na...

Np.690 tys. zł przekazało na rzecz NSZZ "Solidarność" i koncert z okazji 35-lecia związku, 250 tys. dla Telewizji Polskiej za produkcję materiału z okazji 50-lecia zespołu Skaldowie, a 75 tys. na album z rysunkami Andrzeja Mleczki.

Zaskakiwać może okładka - znaleźli się na niej dziennikarz Tomasz Lis i lider Nowoczesnej - Ryszard Petru.

Lis - bo jego portal Natemat.pl miał dostać 60 tys. na dział kultura, Petru - bo NCK dofinansowało wydanie jego książek.

"Nagonka"

- Jest to element bezsensownej nagonki. Takiego głupstwa i groteskowego oskarżenia jeszcze nie widziałam - komentowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Trzeba przeczytać tekst, żeby wiedzieć, jak głupia jest ta okładka. Narodowe Centrum Kultury wydaje pieniądze na rozmaite przedsięwzięcia. Największym beneficjentem jest Solidarność, która dostała prawie 700 tys. na zorganizowanie koncertu rocznicowego.

NCK wspierało różne inicjatywy - np. książkę Bogusława Chraboty czy Pawła Kowala. - Ja rozumiem, że gazety mają swoje poglądy i sympatie polityczne i gazety je mają. Ale myślę, że trzeba wystrzegać się głupoty - stwierdziła Wielowieyska.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM