Duda "prezydentem PiS"? Sroczyński: jeśli się nie uniezależni, przegra następne wybory

- Andrzej Duda nie zostanie wybrany na drugą kadencję, jeśli nie uniezależni się od PiS - mówił w Poranku Radia TOK FM dziennikarz "GW" Grzegorz Sroczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Dziennikarz "Gazety Wyborczej" był gościem Dominiki Wielowieyskiej. - W tej chwili waży się druga kadencja prezydentury Andrzeja Dudy, ta sprawa będzie pamiętana - mówił Grzegorz Sroczyński w w TOK FM. Tematem minionego tygodnia był wybór nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent spotkał się z falą krytyki po późnowieczornym przyjęciu ślubowania nowych członków TK.

- Andrzej Duda wygrał, ja obserwowałem to zresztą w swoim środowisku, głosami ludzi, którzy uwierzyli w to, że ten obóz jest w stanie wyciągnąć rękę do zgody. Myśmy żyli przez ostatnie lata w kraju głębokich podziałów. Mieliśmy tego dosyć. Teraz ten podział jest jeszcze silniejszy - mówił Sroczyński. - Andrzej Duda doszedł do prezydentury dzięki tej grupie, która chciała zgody, i w tej chwili ta grupa od niego ucieka - dodał.

"Polityk z osiągnięciami"

- Ja w Andrzeju Dudzie - i będę powtarzał, że to jest cały czas mój prezydent, bo jest prezydentem Polski -dodał Sroczyński, dodając, że widzi w prezydencie potencjał. - To jest człowiek, który niesamowicie dużo osiągnął - stwierdził.

- W jakim sensie? - pytała Wielowieyska.

- W takim sensie, że swoimi talentami i umiejętnością... - kontynuował Sroczyński.

- Że wygrał wybory? - dopytywała prowadząca.

- Wygrał wybory, ale też to nie jest człowiek znikąd. To jest polityk, który ma swoje osiągnięcia. Wydaje mi się możliwe, żeby on w tej chwili osiągnął jakąś niezależność od PiS - odparł Sroczyński. - Wydaje mi się też, że jeżeli tego teraz nie zrobi, to przegra po prostu następne wybory - podkreślił.

DOSTĘP PREMIUM