A Sadurska swoje: prezydent Duda przyjmie ślubowanie od wybranej przez Sejm sędzi

Szefowa Kancelarii Prezydenta potwierdza, że Andrzej Duda przyjmie ślubowanie od piątego sędziego wybranego przez PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Trwa epopeja związana z wyborem sędziów Trybunału Konstytucyjnego. PiS i Kancelaria pozostają głuche na orzeczenie TK i po ekspresowym wieczornym ślubowaniu czterech sędziów planują zaprzysiężenie ostatniego.

- Jest planowane przyjęcie ślubowania pani sędzi Przyłębskiej - potwierdziła w Poranku Radia TOK FM szefowa Kancelarii Prezydenta.

Urzędniczka Dudy nie dała się prowokacjom Jana Wróbla, który dopytywał, czy zaprzysiężenie nie odbędzie się znów pod osłoną nocy. - 2.30? - dopytywał.

Sadurska wyjaśniła, że "rano jest rano". Czyli o godzinie 8.

Julia Przyłębska to piąty sędzia wybrany głosami PiS do Trybunału. Jest prawnikiem, pracowała jako sędzia, a następnie w służbie dyplomatycznej, gdzie m.in. odpowiadała za współpracę Rzecznika Interesu Publicznego z Urzędem ds. akt Stasi i koordynowała rozmowy ws. odszkodowań za działania III Rzeszy i przyznania Polonii w Niemczech statusu mniejszości. W 2007 r. wróciła do orzekania jako sędzia, jest przewodniczącą wydziału pracy i ubezpieczeń społecznych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

TOK FM PREMIUM